Inga Pizāne atvērusi krājumu "Siena, ko nosiltināt" 2019. gada 16. decembris

"Gaisma pamodina

tavas skropstas,

pirms vēl tava esība mostas."

Ar šīm rindām iesākas "Siena, ko nosiltināt", kas vēsta par nošķirtību. Nošķirtību, kas izpaužas gan divu cilvēku attiecībās, gan cilvēka attiecībās ar pasauli, gan tehnoloģijās, kas nošķir mūs citu no cita ar tuvības ilūziju.

"No kā mēs slēpjamies tīklos?" jautā dzejniece. "Visbiežāk paši no sevis. Sienas motīvs ir saistīts ar to, ka paši būvējam sienu, cietoksni, lai sevi pasargātu, bet tādējādi arī daudz zaudējam. Iespējams, siena uzbūvēta jau bērnībā, tad to jāmācās jaukt nost vai siltināt. Savā dzejā reflektēju par attālināšanos, šķiršanos, laiku, pilsētu, aplikācijām, jūru, ilgām, klusumu un cerību."

Šī ir dzeja, kas aptur laiku, izceļot skaisto ikdienišķajā un pārlaicīgo dzīves steigā un burzmā. Katrā lappusē ir rodama kāda atziņa vai sajūtas tvērums, kas pārvērš sāpīgo vērtīgā pieredzē un mudina saskatīt kādu gaišu staru pat dzīves vientuļajos, melanholiskajos mirkļos.

Inga Pizāne (1986) dzejā debitēja 2016. gadā ar krājumu "Tu neesi sniegs" (Jāņa Rozes apgāds). 2018. gadā amerikāņu izdevniecība A Midsummer Night’s Press izdeva autores dzejas grāmatu Having Never Met Džeida Vila (Jayde Will) atdzejojumā. Publicējusies latviešu un ārzemju literāros izdevumos un internetžurnālos, regulāri tiek aicināta piedalīties dažādos dzejas festivālos Lielbritānijā, ASV, Somijā un citur. Latvijas Rakstnieku Savienības Literārajā akadēmijā skolojusies pie Ronalda Brieža un Jāņa Rokpeļņa.

Grāmatas māksliniece Līga Kitchen ir pieredzējusi un pieprasīta ilustratore un grafiskā dizainere, kura dzīvo Londonā, bet aktīvi sadarbojas ar Latvijas radošajām personībām, izdevumiem un zīmoliem. Līgas kolāžās cits citu papildina zīmēti un fotogrāfijas elementi. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī St. Martins universitātē Londonā.

Dzejoļi tapuši ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, AKKA/LAA un Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas atbalstu.

Grāmata ir pieejama visās labākajās Latvijas grāmatnīcās.